מתורגם מתוך

15Improv ‘Rules’ That Anybody Can Follow To Live A More Fulfilling Life  by  Kim Quindlen

 • שחק בשביל הקבוצה ולא בשביל עצמך. אנשים ששמים את עצמם במרכז ופוגעים באחרים על מנת להשיג את מטרתם הם אנשים לא מאושרים ומתוסכלים. אנחנו יצורים חברתיים ותקשורתיים, אנחנו מרוויחים את השמחה, הכוח והתשוקות שלנו ממערכות יחסים. לתת זה לקבל!

 

 • תישאר בכאן ועכשיו. תשאיר את העבר מאחור, אל תבנה כל הזמן על העתיד, אלא תחיה את הרגע, הנצח הוא הרגע עצמו.

 

 • אבל עדיין תהיה מודע לעתיד לבוא. להישאר ב"כאן ועכשיו" זה לא אומר לזרוק אחריות, אלא לשים לב למה שקורה עכשיו ובו בזמן לזכור שהבחירות שאני עושה משפיעות על העתיד.

 

 • כל טעות היא מתנה. זה ברור שאנחנו לא נהיה מרוצים מעצמינו כאשר אנו שוגים ולא מצליחים במשהו. אימפרו ילמד אותך למצוא סיבה לכל דבר. אם עשית משהו שאתה לא מרוצה ממנו, או שאתה לא אוהב את ההחלטה שבחרת תמצא דרך לעשות את זה אחרת, ואפילו בצורה חיובית יותר.

 

 • אמץ את הפחדים שלך. משפט חכם אומר- "אם אתה מפחד ממשהו, אתה כנראה ממש צריך לעשות אותו" הפחד לעיתים משתק אותנו וגורם לנו לחוש כישלון וחוסר התקדמות. שמשהו מפחיד מציף לנו את הראש והופך לנו את הבטן (להתחיל עבודה חדשה, לנסוע לעיר אחרת, לעבור דירה) חשוב מאוד להקשיב לו וללכת איתו.

 

 • תפסיק להכין את מה שיש לך להגיד ופשוט תקשיב לסביבה. כשאנחנו נותנים מקום, הקשבה ותשומת לב לזה שעומד מולנו, אנחנו הופכים לאנשים יותר אמפתיים ונגישים. אלו הדברים שגורמים לאנשים לרצות להיות קרובים אלינו.

 

 • כן ו.. אחד מעקרונות הזהב של אימפרו זה להסכים עם מה שהפרטנר שלי יצר ולייצר לזה המשכיות. עקרון ההסכמה הזה מזכיר לנו לכבד את מה שפרטנר שלנו יצר, ולהתחיל מנקודת מוצא פתוחה וחיובית. "תתחילו בכן ותראו לאן זה יקח אתכם."

 

 • להיות אמיתי ופשוט ייקח אותך יותר רחוק מאשר שתהיה הבן אדם הכי מקורי וחכם בחדר. להיות חכם זה נפלא, להיות מקורי זה נהדר, אבל בסופו של יום כולנו רוצים להיות ליד אנשים כנים ואותנטיים, אנשים שבאמת ירצו לשמוע את מה שיש לנו להגיד, אנשים שיותר איכפת להם מאיתנו מאשר להראות לנו מה הם מסוגלים.

 

 • אל תחשוש לצאת מהקופסה. הרגע הזה שמישהו מחליט לצאת מהקופסה, זה בדיוק הרגע שהכל נהיה הרבה יותר מעניין. אם הדברים בחיים שלך עובדים עם המון ריטואלים קבועים, נסה להכניס בהם שינויים, עשה משהו מלהיב או מעורר השראה, שלא היית אף פעם מעיז לעשות. זה בטוח ישנה את כללי המשחק.

 

 • הבחירה שלך צריכה להיות מודעת. תעשו דברים כי הם מוסיפים לחיים שלכם, לאחרים או שהם מקדמים אתכם. קחו עצירה מידי פעם לבחון את הסיטואציה, לדוגמא: אם אתה הולך עם חבר למסעדה שים את הפלאפון על שקט ותהיה אתו בשיחה. תשתדל להיות מודע למעשים שלך.

 

 • הדמויות הכי מעניינות הם הדמויות המוזרות, הבועטות והמיוחדות שיודעות מה שהן רוצות. בבקשה אל תיקח את זה כסימן לזה שאתה צריך להיות "היפסטר"! רק תזכור שהדברים שעושים אותך מיוחד הם לרוב אותם דברים שאתה מתבייש או מרגיש חסר ביטחון לגביהם. אל תנסה להיות כמו מישהו אחר, תהיה אתה. "כי אין יותר אתה מאתה"

 

 • שחק חכם. בקהילת האימפרו כולם יסכימו שבדיחות וגאגים מתאמצים על הבמה הם מיותרים ואף פעם לא עובדים. אנשים תמיד יעדיפו חכם ולא מתאמץ, אתה לא צריך להגיד משהו מעליב כדי לתקשר עם אנשים, תהיה חברותי וצנוע וככה תקיים קשרים עמוקים יותר.

 

 • לבקש עזרה זה מבורך. לפעמים אתה לא כל כך מוצא את עצמך, אתה מרגיש לא אמיץ, חסר כיוון ומוחלש. בשביל זה יש חברים ומשפחה. שאתה אבוד ומבולבל, בקש עזרה מאנשים שאתה סומך עליהם והם ידריכו אותך למצוא את הדרך הנכונה.

 

 • הרגעים הכי טובים הם הרגעים הלא מתוכננים. זה חשוב שיהיו שאיפות ומטרות בחיים, להיות מפוקסים בדרך אל היעד, אבל באותה מידה חשוב מידי פעם לשחרר ולאפשר לעצמך להיות ילד. הרגעים הטובים ביותר שלנו הם לרוב אותם רגעים בהם נתנו לעצמנו להשתטות עם פחות מחשבה ויותר זרימה.

 

 • לרוב אתה מצליח יותר שאתה יוצא מאזור הנוחות שלך. כשאתה לחוץ, עצבני וחסר מנוחה להגיד את הדבר הכי מקורי וחכם, אתה מגביל את המוח שלך מלחשוב בחופשיות. במקום זה, להיות מחוץ לאזור הנוחות בקלות מעיר את החושים ומכריח אותך להגיב למה שקורה מולך באותו הרגע. בדרך כלל ברגעים אלו הרעיונות שלך חכמים ומצחיקים יותר!

כנס חברה? אפשר לעשות אותו הרבה יותר רענן

חברות רבות מתכנסות אחת לרבעון או אחת שנה ומציגות תכניות עבודה, תוצאות עיסקיות, מצגות, הרצאות. לעיתים כנסים כאלו יכולים להיות מלאי תוכן ולעיתים גם משעממים. הקהל צריך להישאר מרוכז לאורך שעות בתכני הכנס ובמצגות ארוכות.

ומה אם אפשר לעשות את זה אחרת?

סיפור על כנסי נמל אשדוד

נמל אשדוד מורכב מאגפים שונים המתכנסים אחת לתקופה לכנס של חצי יום ובו נאומים של מספר בכירים, נושאים חדשים, מצגות וכדומה. נתבקשנו על ידי הנהלת הנמל למצוא דרך להשתלב תוך כדי הכנס ולרענן את הקהל. ישבנו עם נציגי כל אגף בנפרד כשעתיים, לתחקיר. למדנו היטב על האנשים, התרבות הארגונית, הסיפורים הפיקנטים, הטיפוסים השונים, אופי העבודה ועוד. מהתחקיר כתבנו מערכון על הדמויות המרכזיות של האגף, על הועד, המתחרים, הסיפורים המשותפים ועוד.

יום הכנס הגיע ולאחר כיבוד קל התיישבו עשרות המשתתפים באולם הכנסים, הם היו ערוכים למספר שעות של כנס מקצועי ומשמים. את היום פתחנו אנחנו עם חימום קהל קצר שהכניס כבר אוירה נעימה ומשפחתית לאולם.

בתיאום עם המארגנים, בין מצגת למצגת עלינו עם קטעים קצרים הקשורים לעולם התוכן של האגף ובהשתתפות של עובדים ומנהלים מוכרים (שהתנדבו להשתתף) והקינוח היה המערכון שנכתב בדיוק עבורם ולכבודם. למשתתפים היתה חוויה חדשה, שונה, ומצחיקה מאד. ובעיקר הרענון בין ההרצאות נתן לקהל את האוורור הנדרש כדי לייצר כנס חווייתי, מקצועי, איכותי וגם מהנה.

כמו שרינת קלנג, מנהלת מרכז המבקרים בנמל אשדוד אומרת: "מזמן לא ראיתי אנשים ש״נשפכים מצחוק״ במלוא מובן המילה. חברות"מאולתרים" מצחיקים בטירוףףףףףף. מומלץ בחום לכל מי שרוצה לארגן אירוע/כנס שלא יפסיקו לדבר עליו…או בעצם גם לצחוק."

צרו עמנו קשר ונוכל לייצר במהלך כנס מקצועי חוויה מרעננת שתביא ערך רב לכנס ולתחושות המשתתפים